کفش زنانه چرمین در یک درگیری باعث مرگ یک پیرزن شد

بزرگترین تفاوت بین پاهای زنان و مردان، رابطه بین پاشنه و جلوی پا یا «توپ» پا است. زنان تمایل دارند پاشنه باریک تری نسبت به آنچه که به عنوان “دور توپ” یا دور گوی پایشان شناخته می شود، داشته باشند. کفش زنانه چرمیران این ویژگی را دارا می باشد.

این بدان معناست که زنانی که کفش سایز 8 می پوشند احتمالاً پاشنه باریک تر، توپ پهن تر و دور توپ بزرگتر از مردانی که کفش مردانه سایز 6 می پوشند، که معادل سایز 8 زنانه است، دارند.

هنگامی که تیم طراحی در آدیداس 1.2 میلیون اسکن پا را برای اطلاع از ایجاد مخصوص زنان که در سال 2021 عرضه شد، تجزیه و تحلیل کردند، آنها همچنین دریافتند که علاوه بر باریک‌تر بودن پاشنه زنان، قد پاشنه زنان نیز بیشتر می‌شود.

زنان چگونه متفاوت می دوند؟محققان دریافته‌اند که از آنجایی که زنان تمایل دارند باسن پهن‌تری نسبت به مردان داشته باشند، احتمال برخورد پاهایشان با زمین به سمت خارج از کف کفش‌شان بیشتر است.

چرخش پا به سمت داخل که در نتیجه این اتفاق به وجود می‌آید، به عنوان پرونیشن شناخته می‌شود، که توضیح می‌دهد که چرا زنان بیش از مردان بیش از حد پرونیت می‌کنند. برخی از کفش‌های دویدن زنانه این تمایل را افزایش می‌دهند که از مواد مختلفی برای حمایت از کف استفاده می‌شود.

مدیر ارشد محصول آدیداس نورا ویلیمزیگ که در ایجاد  برای زنان نقش داشته است، توضیح می‌دهد: «وقتی به باسن یک زن معمولی در مقابل یک مرد معمولی نگاه می‌کنیم، باسن‌های یک زن آشکارا پهن‌تر است.

این باعث می‌شود که زاویه Q قوی‌تر شود (زاویه بین چهارسر ران و تاندون کشکک) که می‌تواند به زانوهای ضربه‌ای منتهی شود، و این می‌تواند منجر به بیش‌پرونیشن شود.
تفاوت کفش دویدن زنانه با کفش دویدن مردانه چیست؟
برخی از کفش‌های دویدن مردانه و زنانه با دوخت متفاوت ساخته می‌شوند، یعنی مدل‌هایی که شبیه پا هستند. به همین دلیل است که کفش‌های مخصوص زنان در پاشنه باریک‌تر و در جلوی پا پهن‌تر هستند.

آنها همچنین تمایل دارند زیره میانی سبک تر و نرم تری داشته باشند و این به این دلیل است که زنان به طور متوسط حجم عضلانی کمتری نسبت به مردان دارند و همچنین تمایل دارند سبک تر باشند، به این معنی که با برخورد آنها به زمین ضربه کمتری به کفش وارد می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.