فن آوری های قالب گیری دستی آجر

سالانه تقریباً 1.5 میلیارد آجر تولید می شود بر مبنای جهانی از این میان، آجر نسوز قرمز انگلیسی سنتی واحدهای کوره بیشترین سهم را در آسیا دارند.
بازارهای آجر فن آوری های تولید کوره آجرپزی در جنوب آسیا عمدتا شامل شلیک سنتی و فن آوری های قالب گیری دستی و کاملا مکانیزه و کوره های آجر نسوز دکوراتیو خودکار در این کشورها کمتر یافت می شود.
با این حال، کشورهای توسعه یافته پیشرفته را اجرا می کنند فرآیندهای تکنولوژیکی مانند تونل های گاز طبیعی (ایالات متحده آمریکا/اروپا)، و کوره های تونل و هافمن از چین که دوستدار محیط زیست محسوب می شوند.
فن آوری ها (کامیوترا، 2015). در سناریوی جنوب آسیا، اکثر این کوره های آجر نسوز شاموتی هستند به طور غیررسمی سازماندهی شده است.
که این امر را دشوار می کند به دست آوردن اطلاعات واقعی در مورد تعداد کوره های آجرپزی، کار (زنان، مردان و کودکان) و موجودات حیوانی مورد استفاده در فرآیند آجرسازی و تاثیر آن بر محیط. این ماهیت غیررسمی نیز باعث شده است  نظارت و تنظیم یک کار دشوار است.مطالعه حاضر در نوع خود برای اولین بار است که مورد توجه قرار می گیرد.
2. تأثیر کلی صنایع کوره آجرپزی بر انسان،حیوانات و محیط زیست،
3. همچنین توصیه های آینده را برای سیاست گذاران با راه حل گرا واضح اقدامات.
کوره آجرپزی در هند پس از چین، هند دومین تولید کننده آجر تزئینی داخل ساختمان است .
کل تولید آجر (جایگزین های توسعه، 2012). با این حال، سودآوری صنایع آجری است در جنوب هند در مقایسه با ساخت شمال بالاتر است
آسیب پذیرتر است این به دلیل فروش بالاتر است
قیمت آجر (بیشت و نوپان، 2015). به زبان هندی در این سناریو، زغال سنگ و زیست توده منابع اصلی سوخت هستند برای چنین صنایعی مصرف این بخش در حدود 35- 40 میلیون تن زغال سنگ در سال، سومین کشور است بزرگترین مصرف کننده زغال سنگ در جهان هزینه سوخت نیمی از کل هزینه ساخت آجر را تشکیل می دهد.
منابع:
  1. Children in Brick Kiln: Scenario in Odisha
 • تبلیغات: 
  1. پیراهن ورزشی بازیکن معروف کودکی را به زندگی برگرداند
  2. فواید مصرف آبلیمو در صبح
  3. تولید غول آساترین مرد آهنی با لوله پلی اتیلن!
  4. توزیع کننده ضد یخ پایه روغنی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.