معجزه دستگاه ساکشن جوش در جوان شدن یک خانم شصت و پنج ساله

ساکشن نقش مهمی در بسیاری از روش های پزشکی ایفا می کند. دستگاه ساکشن جوش بیشترین کاربرد را نزد پزشکان متخصص پوست و مو و زیبایی را دارد.

همچنین یک جزء کلیدی از هر کیت پزشکی تاکتیکی است.  بسیاری از اولین پاسخ دهندگان و سایر متخصصان پزشکی تنها با یک یا دو دستگاه مکنده آشنا هستند.

در مواقع اضطراری یا زمانی که با آژانس دیگری همکاری می کنید، آشنایی شما با طیف وسیعی از تجهیزات ساکشن ممکن است مهمترین عامل در نتایج بیمار باشد. در اینجا انواع آسپیراتورهای مکشی که ممکن است با آنها روبرو شوید آورده شده است.

دستگاه ساکشن جوش

نوع تجهیزات ساکشنی که استفاده می کنید اغلب به نوع ساکشنی که قصد انجام آن را دارید بستگی دارد. چهار نوع اساسی وجود دارد:

ساکشن اوروفارنکس: متداول‌ترین شکل ساکشن در پزشکی اورژانس، این نوع ساکشن با ساکشن گلو از طریق دهان، راه هوایی را حفظ می‌کند.

ساکشن نازوفارنکس: جایگزینی برای ساکشن اوروفارنکس، ساکشن نازوفارنکس امکان دسترسی به گلو را از طریق بینی فراهم می کند. این می تواند به ویژه برای بیمارانی که دندان های شکسته یا از دست رفته، آسیب های جدی فک، یا هر نوع ضربه فیزیکی که دسترسی به دهان را دشوار می کند مفید باشد.

ساکشن نازوتراشه: ساکشن نازوتراشه مانند ساکشن نازوفارنکس، از طریق بینی به راه هوایی دسترسی دارد، اما برای مشکلات راه هوایی میانی و تحتانی اختصاص دارد.

ساکشن از طریق راه هوایی مصنوعی: راه های هوایی مصنوعی باید به طور منظم از ترشحات پاک شوند و ساکشن از این هدف حمایت می کند. بیماران مبتلا به انسداد راه هوایی نیز ممکن است نیاز به ساکشن از طریق راه هوایی مصنوعی داشته باشند.

آسپیراتورهای دستی راه هوایی اغلب در شرایط اضطراری و در پزشکی با تکنولوژی پایین استفاده می شوند. برای مثال، اولین پاسخ دهنده در یک کشور در حال توسعه یا منطقه جنگی ممکن است از مکش دستی استفاده کند.

این دستگاه ها با دست کار می کنند و می توانند در مواقع اضطراری به خوبی کار کنند، اما حفظ مکش ثابت برای استفاده طولانی مدت دشوار است.

تقریباً هر وسیله لوله‌ای شکل – مانند نی یا پیپت نازک – می‌تواند به عنوان یک دستگاه مکش موقت در مواقع اضطراری استفاده شود. این دستگاه ها کمتر قابل اعتماد هستند و مکش کمتر موثر و ثابتی را ارائه می دهند.

آنها همچنین احتمال ترومای راه هوایی را دارند، به خصوص زمانی که توسط افراد غیر ماهر استفاده شوند. آژانس شما ممکن است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.