ناصرالدین قاجار دستور استفاده از سنگ نمای ساختمان کرج برای ساخت ساختمان ها می داد

استفاده از سنگ نمای ساختمان کرج به عنوان نما بسیار پایدار است، در واقع یکی از پایدارترین مصالح ساختمانی روی کره زمین است، زیرا با جدا کردن بلوک ها از سنگ بستر طبیعی که زیربنای تمام زمین های طبیعی در هر قاره است، ایجاد می شود.

این فرآیند به خودی خود هیچ گونه انتشار مستقیم گازهای گلخانه ای را منتشر نمی کند، گرد و غبار کنترل می شود و آب مورد استفاده برای برش و حفاری و غیره تقریباً همیشه بازیافت می شود. گفته می‌شود که انسان‌ها به‌عنوان یک گونه هرگز نمی‌توانند از تمام سنگ زیر زمینی که در آن زندگی می‌کنیم استفاده کنند، که با قوانین سخت‌گیرانه‌ای که توسط سیستم رتبه‌بندی LEED تنظیم شده است، تقویت می‌شود.

نما در معماری همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، نماها و روکش ها از دیدگاه معماران برای زیبایی کلی ساختمان بسیار مهم است. این را می توان برای دیوارهای داخلی و خارجی گفت. یکی دیگر از نمونه‌های عالی استفاده از سنگ ابعاد برای افزودن ابعادی دیدنی به یک طرح، دروازه شهر والتا در مالت است که توسط معماران رنزو پیانو Building Workshop طراحی شده است.

این به طور کلی نمای بیرونی یک ساختمان (معروف به چهره یک ساختمان) است و از نظر طراحی یکی از مهمترین جنبه های ساختمان است. نما باید از بهره وری انرژی اطمینان حاصل کند زیرا بخشی از مانع در برابر عناصر است در حالی که، در مورد مثال “تک پوسته” بالا نما لایه کارآمد انرژی و همچنین زیبایی است.

برای ساختمان‌های بلند، معمولاً نما از دال‌های کف ساخته شده از بتن یا ساختار اصلی ساختمان با استفاده از قاب‌های آلومینیومی یا فولادی ضد زنگ آویزان می‌شود، زیرا معمولاً این قاب قابل مشاهده است اما بستگی به طرح دارد. مقدار زیادی دانش مهندسی وارد طراحی قاب می شود زیرا در معرض عناصر طبیعی مانند باد و باران است.

بنابراین مهم است که ایمنی به عنوان بخشی از فرآیند مهندسی در نظر گرفته شود، جایی که شما بارهای محاسبه شده ویژه و سخت افزارهای ثابت با درجه بار باد بالا را مشاهده خواهید کرد.

این جایی است که ویژگی های سنگی خاص انتخاب شده به عنوان بخشی از طراحی به تصویر کشیده شده توسط معمار. این سنگ به دلیل توانایی آن برای اتصال به یکدیگر برای ایجاد یک الگو یا طرح بدون درز، یا دستکاری هوشمندانه در درجه به درجه دقت انتخاب می شود، همانطور که در مورد مرکز هنرهای نمایشی در شهر نیویورک، همانطور که در زیر مشاهده می کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.