کار در کوره های آجر توسط کودکان نپالی

 مهاجرت فصلی به داخل کشور به کوره های آجرپزی و تأثیرات آن بر کودکان و وضعیت کودکانی که در کوره های آجر سفال کار می کنند و مشغول می باشند.

(شرایط زندگی، شرایط کار و بیماری های شغلی، ناراحتی های روانی اجتماعی، حمایت از کودکان).

این جستجو نشان داد که ادبیات موجود در مورد کودکان نپالی از خانواده‌های کارگر کوره‌های آجر آذرخش در مطالعات گسترده‌تری در مورد مهاجرت با تأثیرات بر زندگی کودکان تنها به‌عنوان نتایج یافته‌ها گزارش شده است.

تمرکز اصلی مطالعات علاوه بر این، تحقیقات تجربی اخیر با چنین خانواده ها و کودکان بسیار اندک است.

این ممکن است به دلیل معضلات اخلاقی در انجام تحقیقات با کودکان و مشکلات در حفظ ارتباط با خانواده هایی باشد که به طور مکرر جابجا می شوند

مهاجرت فصلی به داخل کشور به کوره های آجر نما نسوز و تأثیرات آن بر کودکان
کودکان در نپال بسته به وضعیت مالی و پویایی خانواده خود، یا به همراه خانواده خود به داخل کشور مهاجرت می کنند یا در روستای خود رها می شوند.

دلایل ورود کودکان به کار مهاجرتی
این بررسی دلایل متعددی را برای مهاجرت کودکان، با یا بدون خانواده، برای کار نشان داد. ابتدا، شایان ذکر است که افزایش آسیب پذیری کودکان در برابر کار کودکان به دلیل جابجایی داخلی به طور خاص در نپال در طول جنگ داخلی 10 ساله و پس از زمین لرزه های 2015 مورد توجه قرار گرفت.

عوامل دیگری که در این بررسی به وجود آمدند عبارتند از پویایی خانواده، عدم انتخاب، سیستم آموزشی ضعیف، فشار همسالان و آرزوهای ارائه شده توسط کارگران بازگشته است.

چندین مطالعه گزارش می دهند که فقر عامل اصلی مهاجرت کودکان است.

تغییرات در پویایی خانواده از طریق رویدادهایی مانند بیماری، ناتوانی، مرگ یا رفتن یکی از والدین یا هر دو می تواند زندگی کودک را به شدت تغییر دهد و خطر فقر را تشدید کند.

حیط روستایی که بسیاری از کودکان کار از آن سرچشمه می گیرند، عوامل دیگری را فراهم می کند که کودکان را به سمت کار سوق می دهد، مانند سیستم آموزشی ناموفق (موسسه تحقیقات کودکان کار، 2010)، کمبود فرصت برای جوانان در روستاها (ون دو گلیند، 2010)، ازدواج کودکان و اعمال چندهمسری (کودکان را نجات دهید، 2019)، فشار همسالان یا خانواده، نفوذ عوامل «نایک» و کمبود دارایی های مولد خانوار از جمله زمین های کشاورزی (کامعی، 2018).

اندازه واحد خانواده و بدهی‌های خانواده بر احتمال کار کودکان تأثیر می‌گذارد: هر چه تعداد بزرگسالان در خانواده بیشتر باشد، احتمال کار کودک کمتر می‌شود.

اما هر چه تعداد کودکان در یک خانواده بیشتر باشد، احتمال اینکه برخی از کودکان وارد محل کار شوند بیشتر است.

دلایل ورود کودکان به کار مهاجر، کودکان عقب مانده، حواله ها، نقش جنسیت در کار و تحصیل و کودکانی که درکوره آجر قزاقی سپند کار می کنند.

کودکانی که بدون والدین بیولوژیکی، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها، شبکه های حمایتی گسترده تر یا زندگی با اقوام دور زندگی می کنند، به ویژه در برابر اشکال خطرناک کار کودکان آسیب پذیر هستند.

کودکانی که با والدین مطلقه، مجرد یا ناتنی زندگی می کنند، ممکن است در صورت بروز تعارض، تمایلی به ماندن در خانه نداشته باشند و احتمالاً برای کار مهاجرت می کنند

کودکانی که پس از کار در شهرها به روستاها باز می گردند، می توانند بر دیگران تأثیر بگذارند و خود را به عنوان الگوی مشارکت موفق در کار کودکان معرفی کنند.

آنها دستیابی به سبک ها و فن آوری های جدید مانند تلفن های همراه را نشان می دهند.

این اقدامات الهام بخش کودکان فقیرتری است که در روستاهای محلی یا مناطق دورافتاده باقی می‌مانند و نیروهای جدید را وسوسه می‌کند

 • منابع:
  1. country seasonal migrant workers in the brick
 • تبلیغات: 
  1. در یکی از مطب های زالودرمانی به دلیل شکایات بسته شد
  2. 5 روش برای اینکه 6 ماهه پولدار شوید
  3. هواپیمایی پر از پول در آسمان ترکیه
  4. با خوردن شلیل به تقویت حافظه خود کمک کنید!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.