گردو بدون پوست هوش و گیرایی شما را بالا می برد

گردو بدون پوست یا اخروت از آجیل های درختی است که انواع مختلفی دارد و در مناطق مختلف جهان یافت می شود. اما محبوب ترین آنها گردوی معمولی و گردوی سیاه است.

گردوی معمولی (Juglans regia) که به آن گردوی ایرانی یا گردوی انگلیسی نیز گفته می شود، بومی منطقه ای بین بالکان تا چین است. اما اکنون در مناطق مختلف آسیا و اروپا رشد می کند. گردوی سیاه (Juglans nigra) در آمریکای شمالی منشا گرفته است. موارد مصرف گردو فواید اخروت بسیار است. در مقایسه با سایر میوه ها و آجیل ها، گردو سرشار از مواد مغذی بیشتری است.

بنابراین استفاده از آنها در پیشگیری از مشکلات سلامتی قابل توجه است. گردو حاوی چربی های خوبی است که به کنترل کلسترول در بدن کمک می کند. در نتیجه، خوردن گردو از ما در برابر بیماری ها و عفونت های سبک زندگی محافظت می کند.

مصرف منظم گردو باعث درخشندگی مو و درخشندگی پوست می شود. روغن گردو که با فشار دادن آجیل استخراج می شود، برای مقاصد آشپزی و به عنوان روغن ماساژ برای مو و پوست استفاده می شود. خوردن روزانه چند عدد گردو می تواند عملکرد مغز را بهبود بخشد و به کاهش وزن کمک کند.

گردوهای پوست گرفته را همانطور که هستند بخورید چند نصف آن را به عنوان میان وعده صبح یا هر زمان که گرسنگی دارید، در دهان خود بریزید. آنها را با مقداری نمک و فلفل روی تابه تفت دهید. مقداری گردوی خرد شده را به هر سالادی اضافه کنید.

صبح ها روی فرنی جو دوسر یا ارزن کودکتان را با یک مشت گردوی خرد شده برای انرژی پر کنید. گردوی خرد شده را روی پنکیک داغ بپاشید یا در خمیر پنکیک یا دوسا مخلوط کنید. برای تهیه دسرهای سالم از گردو استفاده کنید. آنها را به نان موز، کلوچه های گندم کامل و غیره اضافه کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.